Yeni mobilya almak yerine eskiler yenileniyor

Sun 18, January 2015 Kategori Medya-Magazin
Vatandaşın alım gücü son yıllarda düştüğü için yeni mobilya almak yerine eskilerin tamire yöneldiğini belirten mobilya ustası Ali Çiftçi, "Son bir yıldır halkımız yeni mobilya almak yerine yenisi ile aynı kalitede fakat üçte bir fiyatına oturma grupları ve koltuk takımlarını yeniletiyor.” dedi.

Mobilya sektöründe malzeme tedarikçilerinin çoğaldığını belirten mobilya ustası Ali Çiftçi, "Piyasada koltuk takımları 2 bin 500 lira ile 4 bin lira arasında değişen oturma gruplarını biz, kullanılacak malzemenin kalitesine göre 700-bin lira arasında müşterinin istediği renkte ve kalitede yeniliyoruz. Koltuk takımlarının işçiliği fazla olduğu için piyasada 3 bin ile 8 bin lira arasında satılan koltuk takımlarını biz atölyemizde bin ile bin 500 lira arasında koltuk takımlarını yeni gibi yapıp müşterilerimize teslim ediyoruz. Teknolojinin gelişmesi ile özellikle mobilya sektöründe kullanılan döşemelik kumaş da seçenek çoğalınca müşterilerimize istediği renkte ve desende kumaş seçme imkânı sunduğumuz için halkımız yenisini almak yerine eskilerinin gönüllerine göre bizlere yaptırıyor. Hem biz ekmeğimizi kazanıyoruz hem de müşterilerimiz bütçesine uygun mobilyasına kavuşuyor. Müşterilerimizin eski mobilyalarının sadece kasasını kullanıyoruz. Mobilyanın içerisindeki yayları, makasları, takozlarını, sünger ve diğer tüm bağlantı malzemelerini yenileri ile değiştiriyoruz. Allah’a hamd olsun bugüne kadar yaptığımız yenileme işi ile bir şikâyet almadık." diye konuştu.

Mobilyaların kumaşları eskidiği için değiştirmek istediğini fakat fiyatlardan dolayı değiştiremediğini belirten Ev Hanımı Gamze Yazıcı ise "Mobilyalar kullanmaktan dolayı yüzlerinde, renklerde açılma olmuştu. Değiştirmek istedik. Mağazalarda bir araştırdık ki fiyatlar 3 bin ile 7 bin lira arasında değişiyor. Alım gücümüz düşük olduğu için değiştirmekten vazgeçtik. Daha önce duymuştum, eski mobilyaların yenilendiğini gelip görüştüğümüzde, beğendiğimiz renk ve desendeki bir kalite kumaşla bin liraya yenileneceğini duyunca sevindim. Şu anda yenilettim ve ben de eşim de çocuklarımız da yenilenmiş mobilyalarımızdan çok memnunuz." diye memnuniyetlerini dile getirdi.
Son Guncelleme: Sun 18, January 2015
  • Ziyaret: 1893
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.