Vali Cerrah'tan otistik çocuklara okul müjdesi

Wed 03, April 2013 Kategori Medya-Magazin
Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, eğitimleri 2 yaşında başlayan otistik çocuklar için okul yapmayı planladıklarını söyledi.

Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle otistik çocuklar velileriyle birlikte Vali Cerrah'ı ziyaret etti. Ziyarete gelen velilerden Kudret Serttepe, Vali Cerrah’tan otistik çocukların eğitim alabilecekleri okul konusunda destek istedi. Vali Cerrah ise okul yapımı için gerekli girişimin yapılacağını söyledi. Vali Celalettin Cerrah, yapılan araştırma sonucunda kentte 50’ye yakın otistik çocuk tespit ettiklerini ifade ederek, "Eğitimleri 2 yaşında başlayan bu çocuklarımız için okul yapmayı planlıyoruz. Şu an yer tespit çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.

Okul binasının bitmesinin yeterli olmadığını kaydeden Vali Cerrah, bu okulda eğitim verecek öğretmenlere ihtiyaç bulunduğunu, bu konuda da çalışmaların sürdüğünü söyledi. Engelli çocukların eğitimlerinin sadece ailelerin sorunu olmadığını da ifade eden Vali Cerrah, "Bu sorun hepimizin. Çocuklarımızın hayata daha çok katılmaları, kendi hayatlarını devam ettirebilmeleri ancak eğitimle mümkün. Bu nedenle engelli olan çocuklarımızın eğitim alabilmesi için okullar yapıyoruz.” dedi.

Vali Cerrah, ziyaret sonunda çocuklara çeşitli hediyeler verdi.


Son Guncelleme: Wed 03, April 2013
  • Ziyaret: 1196
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.