Vali Cerrah, samet aybaba izci kampı ve spor kompleksini ziyaret etti

Wed 24, April 2013 Kategori Güncel

Vali Celalettin Cerrah, Osmaniye Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Samet Aybaba İzci Kampı ve Spor Kompleksini ziyaret etti. Beraberinde Garnizon Komutanı Muhabere Kurmay Albay Ersin Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yabanoğlu, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Baro Başkanı Hamza Tor, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakan Özkan, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri ile birlikte tesise giden Vali Cerrah, tesisin girişinde izciler tarafından karşılandı. İzciler "Rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı Bayrağımızı öpüyor ve teslim ediyorum." diyerek Vali Cerrah'a Türk Bayrağı verdiler. Vali Cerrah ise bayrağı öperek teslim aldı.

Vali Cerrah daha sonra Samet Aybaba İzci Kampı ve Spor Kompleksini gezerek Belediye Başkanı Kadir Kara'dan tesis hakkında bilgi aldı. Belediye Başkanı Kara, Samet Aybaba İzci Kampı'nın Türkiye'deki ikinci büyük izci kampı olduğunu belirterek, "12 dönüm üzerine kurulu Tesisimizde izci kampımız, kano havuzu, basketbol, voleybol, futbol sahaları, badminton sahası, tırmanma duvarı, trambolin, okçuluk alanı, amfitiyatro var. Ayrıca engelli çocuklarımıza yönelik engelsiz parkımız da tesisimizde mevcut."dedi. Tesisin hemen yan tarafında uluslararası standartta Çim hokeyi sahası yapmayı planladıklarını da kaydeden Belediye Başkanı Kadir Kara, "Samet Aybaba İzci Kampı ve Spor Kompleksinin üniversite, öğrenci yurdu, Kapalı Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu ile aynı bölge içersinde yer alması burayı bir spor merkezi haline getirecektir."diye konuştu.

VALİ CERRAH, "ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ MUTLAKA SPOR YAPMALILAR."

Vali Cerrah ve beraberindekiler daha sonra kompleksi gezdiler. Endüstri Meslek Lisesi Futbol Takımı ve Osmaniye İdman Yurdu Spor Kulübü arasında yapılacak olan futbol maçı öncesinde penaltı atışı yapan Vali Cerrah daha sonra protokol mensupları ile birlikte başlama vuruşunu yaparak maçı başlattı. Daha sonra izci kulübelerini ve kano havuzunu ziyaret eden Vali Cerrah incelemelerinin devamında okçuluk sahasına giderek sporcularla sohbet etti. Okçuluğun temel teknikleri hakkında bilgi alan Vali Cerrah, yaptığı ok atışında hedef tahtasını 12'den vurdu. Vali Cerrah, son olarak tırmanma duvarı alanına giderek sporcuların yaptığı gösteriyi izledi.

Vali Cerrah ziyareti sonunda yaptığı açıklamada, çocukların ve gençlerin spor yapmasını çok önemsediğini kaydederek, "Sağlıklı kafa sağlıklı bedende bulunur. Bu nedenle çocuklarımız ve gençlerimiz mutlaka spor yapmalılar. Spor yapmak onların hem beden sağlıkları için hem de okul hayatlarında kazanacakları başarı için çok önemli."diye konuştu. Sporun, gençleri ve çocukları, zararlı alışkanlıklardan uzak tutması bakımından da önemli olduğuna işaret eden Vali Cerrah, "Belediye Başkanımız, Osmaniye'mize, çocuklarımız ve gençlerimizin spor yapabilecekleri, boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri çok güzel bir kompleks kazandırdı. Belediye Başkanımıza ve bu tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burada sağlıklı ve başarılı gençlerin yetişeceğine inanıyorum. Samet Aybaba İzci Kampı ve Spor Kompleksi ilimize hayırlı olsun."dedi.

Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 976
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.