Tosyalı Cami Kurban Bayramı Namazı ile ibadete açıldı

Sat 17, September 2016 Kategori Ab-ı Hayat


Vali Kerem Al, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ve Belediye Başkanı Kadir Kara ile birlikte, Tosyalı Holding ve Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan ve yarın sabah kılınacak Kurban Bayramı namazı ile ibadete açılacak olan Tosyalı Camii'nde incelemelerde bulundu.

 
İl Müftüsü Ramazan Çortul, Vali Al'a Cami hakkında bilgi verdi. 400 kişi kapasiteli Cami'nin Mayıs ayında temelinin atıldığını belirten İl Müftüsü Çortul, kılınanan Kurban Bayramı namazı ile Caminin ibadete açıldığını söyledi.

 
İncelemelerinin ardından, Tosyalı Camii'nin ilimize hayırlı olmasını temenni eden Vali Kerem Al, "İlimize bu Camiyi kazandıran Tosyalı Holding'e ve Diyanet Vakfı'na teşekkür ediyorum" dedi.

 
Karaçay Rekreasyon Alanı ile Tosçelik Sosyal Bilimler Lisesi arasındaki alanda yaptırılan Tosyalı Camii'nde ilk namaz olan Kurban Bayramı namazını, Vali Kerem Al ve protokol mensupları vatandaşlarla birlikte kılındığı bildirildi.


Son Guncelleme: Sat 17, September 2016
  • Ziyaret: 846
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.