Sumbas bizim yarımız değil, İlçe olma fırsatı kaçırıldı

Tue 09, April 2013 Kategori Ellek

Ellekli olan Orhan Mart’ın babası A. Remzi Mart da bir dönem Ellek’te belediye başkanlığı yaptı. Biraz Ellek’teki siyasi gelişmeleri soralım diyoruz. Orhan Abi mevcut gelişmeleri uzaktan izleyenlerden ama o 1996’da Ellek’in ilçe olma fırsatının tepilmesine hala üzülüyor ve sadece o konuda konuşmayı tercih ediyor.


"O dönem her ilçe bir ilçe daha çıkartsın kendi içinden dendi. Osmaniye Toprakkale’yi, Kadirli Sumbası, Bahçe Hasanbeyli’yi ilçe olarak çıkardı. Bir tek Düziçi ilçe çıkaramadı. O dönemin belediye başkanı bu konuda nedendir bilinmez dilekçe vermedi ve fırsat kaçırıldı.Sumbas bizim yarımız bile değil ama orası ilçe biz hala kasaba olarak duruyoruz.Yiğit bin yaşar fırsat bir düşer demiş atalarımız biz o fırsatı kaçırdık.”

Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 1177
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.