Said Havva'nın oğlu Ahmed Havva," İslam Ümmeti İki Proje ile Karşı Karşıya"

Mon 16, February 2015 Kategori Güncel
Suriye İhvan Lideri merhum Said Havva'nın oğlu Dr. Ahmed Havva ve Gazeteci-Yazar Nevzat Çiçek 'İslam alemi ve Küresel Oyunlar' konferansı için Diyarbakır ve Mardinlilerle buluştu. Havva, İslam ümmetinin iki proje ile karşı karşıya olduğunu ifade ederek, uyanık olunması gerektiğini belirtti.


Aydınlık Yarınlar İçin Hak ve Özgürlükler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (AYDER) ile Davet ve Kardeşlik Vakfı tarafından düzenlenen "İslam Alemi ve Küresel Oyunlar" konferansı Diyarbakır ve Mardin'de gerçekleiştirildi. Suriye İhvan Lideri merhum Said Havva'nın oğlu Dr. Ahmed Havva ve sitemiz Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek'in verdiği "İslam alemi ve Küresel Oyunlar" konferanslardan sonra Timetürk'e konuşan Havvaİslam ümmetinin iki proje ile karşı karşıya olduğunun altını çizerek, bunların "Siyonist Haçlı Projesi ve Şii-Safevi Projesi "olduğunun altını çizdi.

Ahmed Havva İslam alemi üzerine oyunlar konusunda şu açıklamalarda bulundu:

Şu an ümmetimiz iki proje ile karşı karşıya.

Birincisi: Siyonist Haçlı Projesi,

İkincisi: Şii-Safevi Projesi.

İkisi de aynı amaçta buluşuyor. Bu projeler İsrail'in kurulması ile başladı! Amaçları İslam ümmetini İslam'dan uzaklaştırmak, değerleri tahrip etmektir! Müslümanları İslam'dan uzaklaştırmak ve birliklerini bozmaktır! Bunu da maalesef başardılar.!!

Bu proje İsrail ile birliklte ABD ve Batının desteği ile İslam âleminde yaşayan her ferdi yok etmek, öldürmek, kültürel alanda yok etmek ve bölgeyi parçalayacak hakim olmaktır...Kürtler, bu parçalama oyununu en iyi bilen bir halktır, bu parçalamalarla neler yapıldığını görüyoruz!

Batılılar İslam aleminin,birleştirici rolü olan Halifeliği ortadan kaldırarak, milliyetetçi ve Marksist düşüncelerle parçalamak istediler!! Marksist düşüncelerle bunu başaramadılar; fakat milliyetçi düşünce ve Şii Projesi ile ümmet-İslam Birliği sekteye uğradı !! ABD'nin ve Batılıların Ortadoğu'ya yerleşmesinde İran'ın rolü büyük.!! Sistani Irak'ta fetva vererek ABD ve batı ile savaşılmamasını istedi!!!

BATI ÜMMETİ PARÇALAMAK İÇİN ŞİA PROJESİNE DESTEK VERİYOR
Batılılar ümmeti parçalamak için Şiilik projesine destek verdiler ve maalesef bunu başardılar !! Bizim Şiilerle mezheplerle bir problememiz olmamasına rağmen, Şiiler bu projeler ile İslam aleminin birliğini bozdu, birçok yerde kendilerini güzel göstererek Amerika ve İsrail'e ölüm diyerek ümmeti aldatarak ABD ve İsrail ile işbirliği içine girdiler ve hala da arka planda işbirlikleri devam ediyor! BugünŞiiler şunları söylüyor dört yeri ele geçirdik: Lübnan, Şam, Bağdat, Yemen.!!Yemen'de Şiiler azınlık olmasına rağmen Şii Husilere İran ve ABD-Batı destek vererek darbe yaptı ve Müslümanların kazanımlarını geri aldılar!!!İslam aleminde şu an İran Şii-Safevi politikası ile Batı da Siyonist Haçlı Projesi ile Hareket ediyor.!!

İSLAM ALEMİNDE KAFA KESEN GRUPLAR HARİCİ ZİHNİYETİYLE HAREKET EDİYOR

İslam aleminde kafa kesen gruplar da harici zihniyetiyle hareket ediyor ..Onlar hangi proje ile gelirse gelsinler zafer mü'minlerin, inananların olacaktır ..!! Çünkü onlar da olmayan bir şey var, bizde Allah'ın rızası ve şehadet.!!

"Arap olmayanların adedi olan kafa kesme meselesi İslam'da yer almıyor. Bu aşırı uçlar bunu yaparak İslamın güzel yüzünü, çehresini kirletmişlerdir. Televizyonlarda gördüğümüz gibi bazı insanları ateşle yakarak öldürüyorlar. Dinimizde Peygamber Efendimizden şunu biliyoruz ki Allah'tan başka hiç kimse ateşle azap edemez, cezalandıramaz. Aşırı guruplar, tıpkı islamiyetin ilk dönemindeki gibi Müslümanlar arasında ayrılık çıkaranlara benziyor. Müslümanlar, arasında birlik oluşmasını engelliyorlar."

İSLAM ÜMMETİ EN TEHLİKELİ DÖNEMİNİ YAŞIYOR
İslam ümmetinin en tehlikeli dönemini yaşadığını belirten Havva, İslam coğrafyasında bazı devlet yönetiminlerinin dikta rejimi ile yönetildiğini söyledi.Esed rejiminin dikta rejimi olduğunu ifade eden Havva, Avrupa'nın da İslam ümmetini parçalamak için projeler yaptığını savundu.Müslümanların duyarlı olmasını isteyen Havva, şöyle konuştu:"İslam ümmeti en tehlikeli dönemini yaşıyor. Bunun temel sebebi batı ve Avrupa'nın siyonist rejimlerine karşı, İslam ümmetinin herhangi bir projesinin olmayışıdır. Ehli sünnet olarak birlik olmamız gerekiyor. Ehli sünnet, tek otoritenin önderliğindeki bir projeye muhtaçtır. Yahudi, Hristiyan ve diğer din mensuplarına baktığımızda her birisinin bağlı oldukları bir otoritenin olduğunu biliyoruz. Bunun için ehli sünneti tek bir çatı altında toparlayacak
alimlerden müşteki bir otoritenin olması şarttır."(Dunyatimes)Son Guncelleme: Mon 16, February 2015
  • Ziyaret: 1757
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.