Osmaniye'de SODES'in ödeneği 12 milyon 800 bin TL

Wed 17, April 2013 Kategori Güncel
Osmaniye’de başlatılan Sosyal Destek Programı’nın (SODES) bu yılki toplam ödeneğinin 12 milyon 800 bin TL olduğu bildirildi.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından başlatılan SODES teklif çağrısına ilişkin bilgilendirme ve eğitim toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.

Vali Celalettin Cerrah, İl Genel Meclisi Başkanı Selçuk Acar, Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, kaymakamlar, belediye başkanları, kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız yaptı. 
SODES programının 2011 yılından bu yana Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye’de ajans tarafından pilot olarak yürütüldüğünü ifade eden Yıldız, "Sosyal bütünleşmeyi güçlendirmek, toplumun dezavantajlı kesimlere fırsatlar sunmak, mesleki eğitim imkânlarını genişletmek, çocukların, gençlerin ve kadınların kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere katılmasını amaçlayan insan odaklı bir programdır.” dedi.

Bu yıl toplam ödeneğin 12 milyon 800 bin TL, Osmaniye’nin bu bütçe içerisindeki tahsisatının ise 3.3 milyon TL olduğunu söyleyen Onur Yıldız, "Proje başına destek tutarı asgari 60 bin, azami 600 bin TL. Programa kamu kurum ve kuruluşları yerel birimleri, il ve ilçe özel idareleri, belediyeler, mahalli idare birlikleri, köylere hizmet götürme birlikleri, üniversiteler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları başvurabilir. Son başvuru tarihi 3 Mayıs mesai bitimidir.” diye konuştu.


Vali Celalettin Cerrah ise SODES projeleri sayesinde Osmaniye’de 2 yılda 5.3 milyon TL’lik kredi kullandığını kaydetti. Cerrah, "Bu yıl faydalanacağımız miktar 3.3 milyon TL. Daha çok sosyal içerikli olduğu için belediyelerimizin, özel idarelerin ve diğer kamu kuruluşlarının projeler yapmak suretiyle bu yıl bu kredinin tamamının kullanılmasını istiyorum. Ne kadar çok proje yaparsak karşılıksız olarak kredi alabileceğiz.” ifadelerini kullandı.

Vali Cerrah, sözlerinin sonunda proje yapmak isteyenlere DOĞAKA Osmaniye Ofisi personelinin yardımcı olacağını da ifade ederek, çok sayıda proje beklediğini söyledi. 
Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 974
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.