Hoşgörü Eğitim Kurumları'nda matematik yarışması coşkusu

Tue 09, April 2013 Kategori Güncel
Hoşgörü Eğitim Kurumları bünyesinde hizmet veren Özel Hacı Hasan Doğru Fen ve Ayşe Doğru Anadolu Lisesi tarafından Osmaniye Matematik Yarışması (OSMAY/2) düzenlendi.


Bu yıl ikincisi düzenlenen ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı ve her okuldan 8 öğrencinin yer aldığı yarışmaya 90 ortaokuldan 725 öğrenci katıldı. Sınavda öğrenciler arasında müthiş bir rekabet yaşanırken 1.liği Kadirli Yeni Serhat Koleji'nden Aybars Atılgan, 2.liği ise yine aynı okuldan Mustafa Yetişir kazandı. Osmaniye merkez Yavuz Selim Ortaokulu'ndan Burcu Bozan ise 3. oldu.


Dereceye giren ilk 30 öğrenciye, öğretmenlerine ve okul idaresine çeşitli hediyeler takdim edildi.

Törende bir konuşma yapan Okul Müdürü Sayın Lokman Kılıç, yarışmaya Osmaniye’nin yanı sıra çevre illerin ilçelerinden de katılımın olduğunu ve bundan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.


Kılıç, "Amacımız okullar arası bir heyecan oluşturmak, öğrencilere bir farklılık yaşatmak. Bu imtihan sonucunda matematik dehalarını tespit ederek gelecekte TÜBİTAK Matematik Olimpiyatları'nda bir şampiyon çıkarmak. 2.sini düzenlediğimiz Matematik Yarışmasına gösterilen yoğun ilgiden dolayı öğrencilerimize, öğretmenlerimize, okul idaresine ve velilere teşekkür ediyorum.” dedi.
Son Guncelleme: Sun 14, April 2013
  • Ziyaret: 1677
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.