Genç Çiftçilerimiz Koyunlarına Kavuştu

Fri 16, December 2016 Kategori Günden Yansıyanlar
Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine ilişkin Karara dayanılarak hazırlan 05/04/2016 tarih ve 296675 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinden ilimize Bakanlığımızca 112 adet Hayvansal Üretim, 47 adet Bitkisel Üretim ve diğerleri olmak üzere toplamda 159 adet proje uygun görülmüştür. Bu kapsamda şuana kadar toplam 39 adet proje tamamlanmıştır.

İlimizde Küçükbaş Hayvancılık kapsamında Akkaraman Koyunu projesinden Merkez İlçede 3 adet, Kadirli İlçesine 3 adet, Toprakkale İlçesine 2 adet ve Sumbas İlçesine 2 adet proje olmak üzere toplamda 10 adet Genç Çiftçi Projesi destekleme kapsamına alınmıştı. Proje kapsamında her bir Genç Çiftçimize Akkaraman ırkı 40'ar baş hayvan (2 erkek + 38 dişi) verilmiştir.


Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 884
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.