Genç Çiftçiler Üretiyor, İlimiz Tarımı Kazanıyor

Fri 25, November 2016 Kategori Güncel
Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine ilişkin Karara dayanılarak hazırlanan 05/04/2016 tarih ve 296675 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinden ilimize Bakanlığımızca 111 adet Hayvansal Üretim, 47 adet Bitkisel Üretim ve diğerleri olmak üzere toplamda 158 adet proje uygun görülmüştür.

 Bu kapsamda şu ana kadar toplam 36 adet proje tamamlanmıştır. İlimiz Merkez İlçe Akyar Köyü bulunan Zeliha BOZDOĞAN isimli Genç Çiftçimizin Kültür Mantarı Projesi tamamlanmış ve üretime başlamıştır. Tamamlanmış olan bu projenin yerinde tespit için İl Müdürümüz İbrahim SAĞLAM, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürümüz Mustafa TOLUKAN ve İl Proje Yürütme Biriminde görevli Teknik elemanlarca Akyar Köyüne gidilerek Genç Çiftçimizin mantar işletmesi kontrol edilmiştir.Proje kapsamında kurulan 100 m2'lik kültür mantarı işletmesinin kontrolleri yapılarak üreticimize yetiştiricilik, hastalık ve zararlılarla mücadele hakkında bilgi verilmiştir. Bakanlığımızca yapılan desteklemeler sayesinde Mantarcılık sektörü İlimizde hızlı bir ivme kazanmıştır. İlimiz mantar üreticilerine hayırlı uğurlu olsun.
Son Guncelleme: Sat 26, November 2016
  • Ziyaret: 691
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.