Ellek Saadet Partisi, Belde Başkanı Doğan Gök'ten Kutlu Doğum Mesajı

Sun 14, April 2013 Kategori Güncel

 

Ellek Saadet Partisi, Belde Başkanı Doğan Gök, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı.

 

Ellek Saadet Partisi Belde başkanı Gök, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

"14-20 Nisan arası, efendilerin efendisi, Huzura ve mutluluğa giden yolda en büyük rehber, Güzel ahlakın zirve yaptığı iftihar tablosu olan peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) in Doğum gününden dolayı kutlanan ve bu sebeple de yıl içerisindeki en hayırlı hafta olan kutlu doğum haftasıdır. En hayırlısı diyorum çünkü var olmanın gayesini öğreten, Her alanda nasıl insan olunmalıdır portresini, yaşantısıyla insanlığa gösteren, islam’ın ve insanlığın mimarı, şevkat ve merhametin kendisi, sevgililerin sevgilisi O 'dur.

 

Peygamber efendimizin tebliğ ettiği İslâm dini ile dünya aydınlandı, o dönemde cehalet, zulüm ve ahlaksızlık almış yürümüş, İnsanlık korkunç ve karanlık bir duruma düşmüş, tüm dünya yaşanamaz hale gelmişti. O Nur'un gelişiyle, Eşitlik, adalet ve kardeşlik geldi, cahiliye devri kapandı. O’nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıç oldu. Âlemlerin yaratılış nedeni olan ve insanlığın kurtuluşu için gönderilen son peygamber Hz. Muhammed ( s.a.v) i hepimizin daha yakından bilmesi ve bildiklerimizi de çevremizdeki insanlarla paylaşması gerektiğini, kutsal bir vazife olarak görüyor ve tüm Müslüman kardeşlerimizin kutlu doğum haftasına gereken hassasiyeti göstereceklerine canı gönülden inanıyor ve bu müstesna haftanın islâm âlemine hayırlara vesile olmasını cenab-ı haktan niyaz ediyorum”

Son Guncelleme: Mon 15, April 2013
  • Ziyaret: 1172
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.