DÜGİAD Sudan'da pazar araştırması yaptı

Fri 12, April 2013 Kategori Duziçi
Osmaniye Düziçi Girişimci İşadamları Derneği (DÜGİAD) üyeleri, iş gezisi kapsamında gittikleri Sudan'dan döndü.
Sudan İşadamları ve işverenleri Federasyonun davetlisi olarak Sudan’ın başkenti Hartum’a giden Düziçi Girişimci İşadamları Derneği (DÜGİAD) üyeleri Türkiye'ye döndü. 9 iş adamının katıldığı geziyle ilgili
DÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Şen, Sudan’da Hartum'u gezerek şehir turu yaptıklarını, Sudan'daki ticari olanakları araştırma fırsatı bulduklarını belirterek, "Türkiye Sudan Ticaret ve Yatırım Heyeti programında Sudanlı iş adamlarıyla bir araya geldik ve kendi şirketlerimizi tanıtıp; inşaat, Isıtma ve soğutma, tarım, petrol, haritacılık sektörlerinde ikili iş görüşmeleri yaptık. Sudan dünyanın en önemli tarım arazilerine sahip, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı kar amacı gütmeyen Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) Sudan’da 5 milyon hektar araziyi 99 yıllığına kiraladığını öğrendik. İş adamlarımızın TİKA’nın kiraladığı bu verimli arazilerden istifade etmelerini istiyoruz." dedi.

Sudan'da faaliyet gösteren Türk iş adamlarının işyerlerinin ziyaret ettiklerini ve Türk Koleji’ni de gezdiklerini ifade eden Şen, "Buralarda bizim gelip iş yeri açmamız için her şey hazırlanmış. İş adamlarımıza düşen bu potansiyeli iyi değerlendirmek ve buralara gelip yeni iş sahaları oluşturmak." diye konuştu.
Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 1079
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.