Bayırbucak Türkmenleri için kan bağışı kampanyası

Tue 22, December 2015 Kategori Kadirli
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde sivil toplum kuruluşları tarafından Bayırbucak Türkmenleri'nin tedavisinde kullanılması için kan bağış kampanyası başlatıldı.

Diyanet Sen Kadirli İlçe Temsilcisi Metin Topaloğlu, Şehit Osman Yurdusev Parkı'nda düzenlenen kan bağışı kampanyasıyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, Bayırbucak Türkmenleri'ne yönelik başlatılan saldırıları kınadıklarını belirterek, onlara destek olmak için kan bağışı kampanyası başlattıklarını belirtti.

Kampanyanın 2 gün süreceğini ve herkesin destek vermesini istediklerini ifade eden Topaloğlu, şunları kaydetti:

"Bu kanlı savaşı, bu kardeşlerimiz başlatmadı ama savaşın çok acımasız bir kuralı olarak mağdur durumda bulunmaktadırlar. Her gün, yüreklerimiz Türkmendağı ile birlikte çarpmaktadır. Kadirli'de bir araya gelen 41 sivil toplum kuruluşu olarak hepimiz Bayırbucak Türkmeni kardeşlerimizin yanındayız. Bir süre önce başlattığımız insani yardım kampanyasının ardından bu sefer de kan bağışında bulunuyoruz. Kızılay aracılığı ile başlattığımız kan bağışı kampanyasına Kadirli halkının duyarsız kalmayacağını düşünerek herkesi Bayırbucak Türkmenleri için kan vermeye davet ediyoruz."
 

AA
Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 1559
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.