Bahçeli: Akil insanlara sorsanız PKK'nın anlamını bile bilmezler

Sun 07, April 2013 Kategori Politika
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde hükümete yüklenerek, "Akil kişilere sorsanız PKK'nın anlamını bile bilmezler.” dedi.

İki gündür memleketi Osmaniye’de bulunan Bahçeli, Kadirli ilçesinde Köprübaşı Meydanı'nda halka yaptığı konuşmada, mahalli idareler seçimleri, açılım ve akil kişiler hakkında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "63 tane, ne idüğü belirsiz, kafası karışık, PKK'nın ne manaya geldiğini bile bilmeyen insanlarla, şu güzide insanlar ikna edilir mi değerli arkadaşlar? Bu akil adamlar Kadirli’ye geldiğinde sorun bakalım PKK ne demekmiş? Manasını biliyorlar mı? Bu milletin evlatlarını bu memleketin evlatlarını etnik köken, mezhep farklılıklarına ayıranlara fırsat vermeyin, sorularınızla onları perişan edin." diye konuştu.

Hükümetin, 10 yıldır ülkeyi yönettiğini hatırlatan Bahçeli, "Türkiye’nin her insanının bir derdi var, fakat bu dertler bir türlü çözülemiyor. Emekli perişan, işçi perişan. Bu iktidar döneminde rant ve rant yandaşları karlı çıkıyor. Tek başına iktidar olmalarına rağmen bu konular üzerinde ciddi durmuyor. Alakası olmayan konulara öncelik veriyor. 


Milletin önceliği bu değil. Milletin önceliği Suriye değil, Irak değil, milletin önceliği PKK'nın siyasallaşması. Fakat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan BOB eş başkanı olmuş. Olması için başbakan olması gerekmiş, Siirt’te yapmış olduğu bir siyasi hileyle seçilmemiş, bir kişi seçilmiş bir milletvekilini istifa ettirmek suretiyle tekrar bir ara rejim o ilde yaptırarak milletvekili seçilmiş ve Türkiye’ye gelmiş başbakan olmuş.” dedi.
Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 1274
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.