Ahmet Yenilmez, çözüm sürecine 'helalleşme kavşağı' adını verdi

Sun 21, April 2013 Kategori Medya-Magazin
Sanatçı Ahmet Yenilmez bir tiyatro sergilemek için geldiği Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde çözüm süreci konusunda açıklamalarda bulundu.

Ahmet Yenilmez, "Ben buna çözüm süreci veya açılım süreci demiyorum. En güzel ifade ile helalleşme kavşağı. Şimdi tarafları bir araya getirirsiniz, babasınız, şu veya bu sebepten dolayı sizin adaletsiz bir aile yönetiminizden dolayı. Sanki evlatlarınızdan birisi hayırsızlık yapmış, anasın babasına kardeşlerine karşı üslubunu değiştirmesinden dolayı sen de ne olursa olsun babanın bir akşam sofrası içerisinde buluşup helalleşeceğiz. Bu helalleşme süreci içerisinde sabahki kavgayı veya gün içindeki gördüğümüz olumsuzlukları o sofranın başına taşırsak, orada devam ettirirsek helalleşme sofrası olmaz. Helalleşmenin içerisinde kolunu alabildiğince açma vardır." dedi.

Kadirli Bağımsız Gazeteciler Cemiyetinin davetlisi olarak geldiği Kadirli’de 'Gül Sevdası' adlı tiyatro gösterisi öncesi gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Ahmet Yenilmez, Türk siyasetinin yanlış yapılandığını ifade etti.
Son Guncelleme: Thu 25, April 2013
  • Ziyaret: 1015
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://osmaniyetimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.